بیانیه تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان در خصوص برخی دستگیری‌ها و شایعات و تخریبات هدفدار

0

ملت شریف آزربایجان
مسئولین محترم رسانه های جمعی

نظام جمهوری اسلامی ایران و نهادهای امنیتی تحت امرش که حول محور دشمن‌تراشی و نگاه سخت‌گیرانه امنیتی تلاش دارد اقتدار سیاسی خود را بر جوامع انسانی حکم‌فرما کند؛ علیرغم شعارهای عوام فریبانه در باب وجود آزادی‌های مدنی و اجتماعی و تحمل اندیشه مخالف در صحنه سیاست، فرهنگ و اجتماع هیچ صدای منتقد و معترضی را تحمل نکرده و با تهدید و تخریب و زندان و حتی اعدام، دگرباشان و دگراندیشان را سرکوب می کند.

در ماه های اخیر خصوصا بعد از حضور و ظهور قوی و ملموس نیروی ملی در سطوح مختلف جامعه آزربایجان و تاثیرگذاری غیر قابل انکار فعالین ملی در تحولات سیاسی و اجتماعی، چرخ شانتاژ و تهدید دستگاه امنیتی نظام سیاسی به حرکت در آمده و چراغ هشدار بواسطه تریبون‌های مزدبگیر روشن شده است.

متاسفانه در این راستا دست‌های آلوده به منفعت‌های شخصی و … با اجرای اوامر صادر شده از محافل امنیتی، سناریوی پرونده‌سازی و اتهام‌افکنی اجرا و بسترسازی برای بازداشت فعالین ملی آماده می‌شود.

گستره سناریو عنوان شده تنها به تریبون مزدبگیران خودی ختم نشده و عوامل فعال گروه‌های فاشیست پان‌فارسیست و تروریستی پ.ک.ک و آسالا ارمنی در فضای مجازی برای بسترسازی و اجرای این سناریو استارت زده و به حرکت درآمده است.

در حالی که مقامات امنیتی و قضایی ایران از آزادی و حقوق مدنی و مطالبات به اصطلاح منطقه‌ای و قومی! سخن می رانند، پروژه سرکوب سراسری حرکت ملی آزربایجان در سطح وسیع مصوبه آبان ۹۴ شورای عالی امنیت ملی توسط ارگان‌های امنیتی در حال رقم خوردن بوده و با شایعه‌سازی و اتهام‌سازی‌های مضحک بستر را برای بازداشت گسترده فعالین ملی آماده می کنند.

جمهوری اسلامی ایران که هیچوقت در مقابل مطالبات مشروع مردمی تمکین نمی‌کند؛ در چندین دهه عمر سیاسی خود برای جمع آوری و برخورد با دگراندیشان و گروه‌های سیاسی مخالف و منتقد  شیوه‌های غیر اخلاقی مختلفی را اجرا و سپس با  تبلیغات رنگارنگ فعالین و دگر اندیشان را همچو خائنین و دشمنان بازداشت و راهی زندان کرده است.

تاریخ سی و اندی سال فضای سیاسی ایران و تجربیات برخورد با جریان‌های سیاسی مخالف و حتی شخصیت‌های منتقد داخل نظام  با مدلی خاص انجام می‌گیرد و آن رادیکالیزه کردن فضای سیاسی و امنیتی و ایجاد بحران کذایی و تشکیل جریان‌های موازی رادیکال و بسط خشونت تحت عناوین و شعارهای مخالفین می‌باشد.

پرونده سازی‌های دروغین و اعترافات کذایی و بمباران تبلیغات رسانه‌ای علیه یک جریان، همواره بشارت سرکوب آن جریان توسط نظام سیاسی را داشته و دارد.

بعد از قیام ضد آپارتایدی۱۳۸۵ آزربایجان و رشد تشکل‌گرایی در بین طبقات مختلف جامعه آزربایجان، دستهای ناپاکی با اوامر مراکز خاص تلاش دارد که تحت عناوین مختلف حرکت ملی آزربایجان را به سوی شیوه‌های خشونت‌آمیز سوق داده و با لجن‌مال کردن و اختلاف افکنی و… چهره‌ای متفاوت از حرکت را در مقابل دیدگان قرار دهند تا از سوی دیگر پیاده نظام و مزدوران محافل خاص که مشغول تغییر چهره حرکت ملی می باشند؛ توپخانه مطبوعاتی مواجب بگیر اتهام های کذایی مانند: جاسوسی، تجزیه طلبی، پان ترکیستی و… علیه فعالین صادق و مومن حرکت ملی صادر کنند تا افکار عمومی را برای بازداشت و زندانی کردن فعالین و سرکوب گروه های سیاسی آماده سازند.

تجربه این گونه برخوردها در حرکت ملی کم نبوده همچنان که تشکیلات گاموح – تشکیلات یئنی‌گاموح و… دچار آن شد.

عوامل مزدور به دستور طراحان و مجریان سرکوب ابتدا به تخریب سپس به انشعاب و سپس اقدامات رادیکالی تحت نام تشکیلات می‌پردازند و بستر را برای بازداشت جمعی آماده می‌کنند.

مدتی هست افراد معلوم‌الحال و مواجب‌بگیر که سابقه و ماهیت آنها در آرشیو تشکیلات مقاومت ملی موجود می‌باشد؛ تخریبات و شایعات رنگارنگی را علیه تشکیلات متبوع ما راه انداخته و حتی پا را از مرز شرافت و مردانگی بیرون گذارده و با بزدلی به افشا عناصر تشکیلاتی‌مان می‌کنند؛ بطوریکه حتی اتهاماتی که دولت ایران جسارت طرح آنها را نداشته بر علیه تشکیلاتمان صادر می‌کنند که بی‌تعارف تنها در چارچوب بی شرفی سیاسی می‌گنجد.

اخیرا نیز با انتشار بیانیه‌های کذایی به نام «تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان» فضایی پر از ابهام و شبهه را در فضای مجازی و افکار عمومی ایجاد کرده‌اند و با صدور فتوا‌های مختلف همچو نبرد در قاراباغ اشغالی و جنگ مسلحانه با دولت و گروه‌های تروریستی و… درصدد هستند فضایی آلوده فراهم آورده و توطئه کثیفی را رقم ‌زنند.

دنباله این جریان از سایت‌ها و گروه‌های مجازی تروریست‌های پ.ک.ک و آسالا و فاشیست‌های پان‌فارسیست سر در آورده و آن‌ها نیز خواستار اعدام فعالین حرکت ملی می‌شوند؛ واقعا بی شرفی تا چه حد؟

ما به عنوان «تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان» بارها تاکید کرده و می‌کنیم که انسجام و کار و بسط و نفوذ تشیکلاتی‌مان بیم و هراس را بر پیکره دشمنان ملت تورک آزربایجان حاکم کرده و گسترش و رشد «تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان» در لایه‌های اجتماعی جامعه آزربایجان ترس واقعی بر اندام دشمنان افکنده است و آنها برای مقابله و سرکوب تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان حاضرند به هر دری بکوبند.

«تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان» بار دیگر ضمن هشدار به عوامل مزدور به ظاهر خودی و طراحان و مجریان پروژه سرکوب و عوامل رسانه‌ای آنها اعلام می‌دارد که تشکیلات مقاومت ملی توطئه آنها را افشا و رسوا خواهد نمود.

بواسطه این بیانیه نیز به اطلاع ملت تورک آزربایجان و فعالین حرکت ملی و مسئولین رسانه‌های جمعی می‌رساند که تنها منبع اعلام مواضع، خبر و تحلیل تشکیلات مقاومت ملی سایت‌ها و سخنگوی تشکیلات بوده و هر گونه سوء استفاده از نام این تشکیلات بخشی از پروژه فوق‌الذکر ارگان‌های امنیتی ایران می‌باشد و هیچ تغییری در مشی مبارزات سیاسی و مدنی تشکیلات برای کسب حق تعیین سرنوشت سیاسی ایجاد نشده و مسئولین و کمیته‌ها و هسته‌های تشکیلاتی با اقتدار به مبارزات سیاسی خود ادامه خواهند داد.

تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان (دیرنیش)
سه شنبه دوم تیرماه نود و پنج

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.