بیانیه تشکیلات مقاومت ملی‌ آزربایجان در خصوص سرکوب شدید مردم ترک بلداجی

0

بیانیه تشکیلات مقاومت ملی‌ آزربایجان در خصوص سرکوب شدید مردم ترک بلداجی

 

ملت ترک آزربایجان، مردم ترک تبار مناطق مختلف ایران و ملل ساکن در کشور ایران

همانطور که مستحضرید ذهنیت کور و بیمار گونه ارتجاعی – شونیستی حاکمان ایران دهه هاست کمر بر نابودی زیرساختهای فرهنگی، اقتصادی, سیاسی و اجتماعی خلق ترک در ایران بسته است. متاسفانه در سالهای اخیر محیط زیست مناطق ترک نشین نیز در اثر سو تدبیرهای جدی و حتی قصد و غرض حاکمیت دچار آسیبها و ضایعات جبران ناپذیر شده است. گویا بعد از فجایع دریاچه اورمیه، تالاب قوری گؤل و دریاچه آق گؤل اینک نوبت منابع آب شهر بلداجی در استان کهکلویه و بویر احمد رسیده است تا ترکهای قشقایی نیز سهم خود از سیاست ترک ستیزی جاری در ایران را بگیرند. آنچه مشخص است انتقال آب برای آباد کردن مناطق کویری مرکز ایران آثار مخربی بر طبیعت و اقتصاد مناطق سرچشمه آبها خواهد داشت و به همین علت مردم شهر بلداجی که اکثرا ترک قشقایی می باشند در یک حرکت آگاهانه و کاملا مدنی خواهان عدم انتقال آب مناطق شان به سایر مناطق شده بودند که با سرکوب شدید دولت ایران مواجه شده اند. متاسفانه در نتیجه این سرکوب، دهها نفر از هم تبارانمان زخمی و دستگیر شده و تعدادی نیز جان خود را از دست داده اند.

تشکیلات مقاومت ملی‌ آزربایجان سرکوب شدید مردم شهر بلداجی توسط عوامل انتظامی و امنیتی دولت جمهوری اسلامی ایران محکوم نموده و حمایت کامل خود را از خواسته‌های بر حق آنان اعلام می‌دارد.

همچنین تشکیلات مقاومت ملی‌ آزربایجان ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جان باختگان و زخمی شدگان حادثه اخیر، خواهان آزادی بدون قید و شرط تمامی دستگیرشدگان، عذر خواهی‌ رسمی‌ مسئولین از مردم بلداجی و مجازات خاطیان می‌باشد.

 

مهندس بابک چلبیانلی

سخنگوی تشکیلات مقاومت ملی‌ آزربایجان

۲ مرداد ۱۳۹۵

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.