پیام تسلیت تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان به حادثه دیدگان سیل آزربایجان جنوبی

0

پیام تسلیت تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان به حادثه دیدگان سیل آزربایجان جنوبی

 

ملت تورک آزربایجان

خانواده محترم داغ دیدگان حادثه سیل

 

می دانیم که داغ از دست دادن نزدیکان و آسیب دیدن زندگی چیزی نیست که با پیام همدردی و تسلیت جبران و تسکین یابد و صدمه جسمی و روحی حوادث تا سال ها روح و روان انسان و جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.

ملت تورک آزربایجان بارها حوادث تلخ زلزله و سیل و…. را تجربه کرده است و بارها شاهد حوادث مختلف و صدمه دیدن خانواده های آزربایجان بودیم ولی آنچه که از اذهان ما پاک نمی شود تبعیض های زیرساختی موجود، تبعیض در اطلاع رسانی، امدادرسانی دیر و ناکافی و تعلل مقامات دولتی برای حضور در محل حادثه می باشد.

همه می دانیم که در ایران به دلیل اجرای سیاست های مرکز محور زیرساخت های شهرسازی، راه سازی، امکانات مقابله با حوادث طبیعی و غیر طبیعی بسیار بسیار محدود مانده و شهروند آزربایجان در جایگاه شهروند درجه دو باقی مانده و در حوادث مختلف طبیعی یا غیر طبیعی امکانات موجود جواب گوی حوادث نبوده و باعث خسارت و صدمات جانی بیشتر می شود.

با مقایسه امکانات و ابزار های موجود و برخورد رسانه ای و مقامات دولتی با حوادث مشابه که در مرکز ایران اتفاق می افتد می توان وسعت تبعیض ها و ظلم و ستم ملی وارد شده به پیکر و ملت آزربایجان را درک خواهیم کرد.

برخورد دولتی و رسانه ای حادثه دردناک زلزله بم و پلاسکو  و سانحه اتوبوس قم تنها بعضی از این موارد است که بدان اشاره می کنیم. بسیج امکانات دولتی و رسانه ای و فعالیت مقامات دولتی این حوادث واقعاً قابل قیاس با حادثه زلزله قاراداغ، حادثه قطار تبریز – مشهد و سیل آزربایجان می باشد؟؟؟

کدام عقل سلیم نمی تواند این تفاوت ها را ندیده و تبعیض ها را قبول نکند؟؟

 

در حادثه قطار مشهد- تبریز وقتی که به  برخوردهای  تبعیض آلود رسانه ای و مقامات اعتراض کردیم برخی مدعی شدند که با تفکرات ناسیونالیستی قضاوت اشتباه می کنیم.

اما در حادثه پلاسکو دیدیم که همه امکانات و ابزارهای رسانه ای و دولتی  و همه شبکه های اجتماعی بسیج شدند ولی در حادثه آزربایجان سیل زدگان از ابتدایی ترین امکانات کمک رسانی محروم هستند و چند سرباز و افسر دست خالی ارتش و سپاه پاسداران به منطقه ارسال شده اند.

باردیگر رسانه های اپوزیسون و مدعیان دمکراسی و مسولین شکبه های اجتماعی فارس نیز که خبر کولبران و مدافعین حقوق حیوانات را منعکس می کنند و جبهه وسیعی علیه تورک های آزربایجان گشوده اند با فلاکت سیل آزربایجان نیز همانند حادثه قطار برخورد و خبر کشته شدن انسان ها در فلاکت سیل در مرحله دوم قرار گرفته است.

تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان  ضمن همدردی و تسلیت به خانوادگان حادثه دیده برای این عزیزان صبر آرزو می کند و اعلام می دارد که برخوردهای تبعیض آلود با جامعه تورک آزربایجان موجب عمیق تر شدن شکاف ها بین ملت تورک آزربایجان و جامعه ایران بوده و موجودیت کشور ایران را در سراشیبی نابودی قرار می دهد. زیرا وقتی جامعه ای با این تبعیض های فاحش برخورد می کند با اراده جدی تر برای تعیین سرنوشت سیاسی و ملی خود گام برخواهد داشت.

تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان

تبریز

بیست و شش فروردین نود و شش

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.